Piękna, piaszczysta plaża, rozległa na kilka kilometrów, to idealne miejsce na całodniową wycieczkę z El Nido. Takich miejsc na północnym Palawanie jest kilka – a dwie plaże El Nido są szczególnie warte odwiedzenia!

plaże El Nido

Nacpan Beach

Nacpan beach położona jest ok 20-tu km na północ od El Nido. Plaża jest zadziwiająco rozległa – nie tylko szeroka, ale i bardzo długa.

Nacpan beach plaże El NidoCieplutka woda ma przepiękny kolor, a zejście do morza jest bardzo łagodne. Piasek jest tu delikatny jak nad Bałtykiem.

Na plaży bywa dość wietrznie, co ułatwia wypoczynek w upalnym słońcu i budzi do życia malownicze, ogromne fale.

Opisywana w przewodnikach jako undeveloped, plaża Nacpan w rzeczywistości oferuje bardzo przyzwoite, turystyczne zaplecze. Knajpki z zimnym piwem i przekąskami oraz leżaki z parasolami świadczą o mocnym wpływie zachodnich turystów na okolicę.

Plaże El Nido to nie tylko relaks, ale i smakołyki. W Nacpan na lunch warto zajrzeć do eleganckiej knajpki Sunmai. Co prawda podawana tu makrela to smażony filet, a nie grillowana ryba, jakiej można by się spodziewać, ale smakuje wybornie! (380 PHP / porcja).

A posiłek umila muzyka na żywo – i to na bardzo, bardzo wysokim poziomie.

 

Las Cabanas

To plaża położona kilka kilometrów na południe od miasteczka El Nido. Jest wyjątkowo piękna! Od strony lądu otacza ją wysoka skarpa porośnięta palmami:

Las Cabanas plaże El NidoSą tu eleganckie, a jednocześnie urokliwe resorty. Niestety plaże El Nido nie należą do najtańszych, więc nocleg słono tu kosztuje. Na przykład w Las Cabanas Beach Resort zapłacimy 175 USD za pokój dla dwóch osób.

Wybudowane tuż nad oceanem malutkie bary, restauracje i bungalowy wyglądają przytulnie i bardzo zachęcająco. Wokół otaczają je jedynie palmy, drobny piasek i przejrzysta woda, w której miejscowe dzieci pluskają się wraz z turystami.

Popularną rozrywką jest tu tzw. ZIPLINE – zjazd na linie ze wzgórza przy plaży (Maremegmeg) na wzgórze na pobliskiej mini wysepce (Depeldet Island). Trasa zjazdu ma około 750 metrów długości i zajmuje dosłownie kilka minut.

My niestety odwiedziliśmy Nacpan Beach w wyjątkowo ulewny i pochmurny dzień. Nie udało nam się więc obejrzeć słynnego, podobno spektakularnego zachodu słońca widzianego z plaży, a i sama zatoka nie wyglądała tak bajkowo, jak zazwyczaj…

Przepiękne plaże zobaczcie również na wysepkach archipelagu Bacuit. Wystarczy udać się na całodniowa wycieczkę:

Island Hopping w El Nido

Praktyczne wskazówki:

  • Droga do Nacpan beach z El Nido zajmuje niecałą godzinę. Dojechać można tu zarówno samochodem jak i skuterem, jeżdżą tędy również tricycle (choć po drodze musi w nich bardzo trząść…). Trasa może być trudniejsza do pokonania w deszczowe dni – fragmenty drogi mogą być nieprzejezdne.
  • Dotarcie do Las Cabanas Beach z miasta El Nido jest bardzo łatwe. Kierowcy tricycle oferują transport na plażę na oglądanie zachodu słońca (około 150 PHP) – podróż zajmuje około 10-15 minut. Można również wynająć w El Nido skuter i ruszyć drogą, która biegnie wzdłuż wybrzeża na północ od miasta.
  • Cena zjazdu na ZIPLINE kosztuje od 500 do 1100 PHP. Można wybrać jedną z następujących opcji tej atrakcji:

Pozycja siedząca – w jedną stronę – 500PHP

Pozycja siedząca – w obie strony – 900PHP

Pozycja Supermana – w jedną stronę – 700PHP

Pozycja Supermana – w obie strony – 1100PHP

Połączenie obu pozycji – w obie strony – 1000PHP