Kanchanaburi Night Market, tak jak wiele innych tajskich nocnych marketów, to conocne szaleństwo kulinarno-zakupowe. Oczywiście podróżnych mniej interesuje ta część marketu, która związana jest ze sprzedażą torebek, skarpetek i elektroniki. Za to kramiki z jedzeniem… Cóż, to właśnie dla nich warto tu zajrzeć!

Kanchanaburi street foodKanchanaburi Night market rozpoczyna się każdego dnia pod wieczór. Tajowie rozstawiają stragany z ubraniami, okularami i butami, jednak to nie one są tu główną atrakcją dla podróżnych. Mniej więcej połowa sprzedawców oferuje jedzenie – typowo lokalne przysmaki dla mieszkańców miasteczka.

Tajowie, zamiast gotować w domu, bardzo chętnie zaopatrują się w dania na wynos – kupują je właśnie na nocnym markecie. Gotowe zestawy obiadowe, już podzielone na porcje i popakowane, sprzedają się w dziesiątkach sztuk:

Kanchanaburi street foodDostępne są zupy w foliowych torebkach (nie mylcie z zupami instant – tu każde danie przygotowane jest na miejscu ze świeżych składników), pudełeczka z ryżem i kurczakiem, smażony makaron, ugotowane mule, wędzone ryby i wiele innych.

W Kanchanaburi Night Market wybór przekąsek i dań jest duży, więc na pewno każdy znajdzie tu coś dla siebie. Częstowanie się różnymi drobnymi potrawami z kilku stoisk sprawia naprawdę dużą frajdę – za nieduże pieniądze można do woli smakować lokalne ryby, owoce i słodycze.

Kanchanaburi Night market

NASZE KOLACYJNE MENU

Na przystawkę proponujemy sushi na sztuki (1 kawałek za 5 THB):

Później szaszłyki z wieprzowiny (3 za 20 THB) i satay z kurczaka lub grzybów (po 5 THB).

Takie szaszłyczki warto przegryźć dobrze doprawionymi placuszkami z kukurydzy z cebulką (corn pancake – torebeczka za 20 THB) – są pyszne!

Kanchanaburi Night marketNastępnie zupa z grzybów – smakowity, dość pikantny wywar, z dużą ilością różnorodnej zieleniny i mnóstwem rozmaitych grzybków (35 THB).

I – może odrobinę 'turystycznie’, ale pysznie – tajski makaron z woka (35 THB):

Na deser szczególnie polecamy zielone naleśniki z mąki kokosowej (coconut pancake – 20 THB za tackę), shake owocowy (40 THB za mix mango & pianaple) i sticky rice z mango (ryż dostępny jest w kilku odsłonach kolorystycznych, a zestaw z mango i mleczkiem kokosowym kosztuje 45 THB).

Kanchanaburi Night marketKanchanaburi Night marketTak skomponowana kolacja na długo zapada w pamięć! A łączny jej koszt to ok 28 zł.

Praktyczne wskazówki:

  • Kanchanaburi Night market działa codziennie: zaczyna się od około 17-18 i trwa do 22.
  • Z VN Guesthouse dotrzecie tu spacerem w ok 7 min.